Як обрати автомобільний вогнегасник?

Їздити на авто без справного вогнегасника заборонено законом. Первинний засіб пожежогасіння повинен завжди перебувати в салоні автомобіля, щоб при загорянні водій зміг швидко згасити або хоча б на час збити полум'я до приїзду служби порятунку.

Як обрати автомобільний вогнегасник ми розповімо вам в цій статті.

Кожен автовласник знає, що в машині повинні бути аптечка і вогнегасник. На комплектацію аптечного набору водії частіше звертають увагу. А ось до вогнегасників багато хто ставиться як до обов'язкової, але марної «прикраси» салону, тобто возять їх тільки для того, щоб у разі огляду пред'явити поліції. На жаль, це призводить до того, що на дорозі в екстреній ситуації спрацьовує 1 з 5-7 балонів.

Є кілька критеріїв, за якими треба обирати вогнегасник для автомобіля. Радимо брати до уваги перш за все ті, які стосуються ефективності, залишивши поза дужками декоративні якості, міркування ваги, габаритів та подібне.

Ідеальний вогнегасник для автомобіля - це пристрій порошкового типу. Він працює за рахунок того, що з балона під тиском викидається певна маса порошку. Частинки речовини потрапляють на вогонь, і він ліквідується. Залишається вибрати його розмір, адже правила вказують лише мінімально необхідний. Так наприклад дволітровий вогнегасник працює близько 5-6 секунд. За цей час потрібно встигнути оцінити форму порошкового струменя, «пристрілятися» і погасити загоряння. Великі за розміром вогнегасники дадуть таку можливість: трилітровий може працювати до 8 секунд, а чотирьохлітровий - до 10. Крім того, великий вогнегасник може виручити, наприклад, на дачі. Він досить ефективний для гасіння великих об'єктів.

Порошковий вогнегасник (ВП) здатний гасити пожежі майже всіх типів (АВСD, ABCE). Принцип дії – ліквідація вогнища загоряння за рахунок утворення в місці впливу щільною пінної шапки, що перекриває доступ кисню.

Порошковий вогнегасник має прийнятну ціну і широкий перелік типів вогню, з яким здатен впоратися. Рекомендується раз у півроку струшувати порошковий вогнегасник, а кожні два роки його треба перезаряджати.

Не пошкодуйте грошей на якісний вогнегасник, адже перевірити працездатність такого виробу не можна інакше, ніж у ділі. Коли вже ви придбали якісний вогнегасник, не забувайте підтримувати його в робочому стані, слідкуйте за терміном придатності та перезарядження.

Підприємство "Акін-М" реалізує пожежне обладнання: автоматичні установки та модулі газового пожежогасіння МГП, вогнегасники вуглекислотні пересувні ВВК (ОУ). Наші менеджери допомжуть вам обрати вогнегасник під тип вашого автомобіля! Запрошуємо відвідати наш каталог товарів.