Вуглекислотний вогнегасник: будова та принципи роботи

Вогнегасник – це важлива деталь будь-якого підприємства, складу, навчального закладу, магазину, держустанови. Норми пожежної безпеки у багатьох нежитлових приміщень встановлюють певні правила, тому вогнегасник є незамінним елементом безпеки. Там, де працює найманий персонал, існують жорсткі норми з безпеки. У разі виникнення загорань їх потрібно максимально усунути за допомогою вогнегасника.

Вогнегасник вуглекислотний являє собою пристрій для усунення загорянь рідких та газоподібних речовин. Далі у статті спробуємо дізнатися про принцип роботи та будову вуглекислотного вогнегасника. 

Які займання можна гасити вуглекислотним вогнегасником?

1. Займання електроустановок з напругою до 1000 В, побутової техніки. 

2. Пожежі в транспорті, житлових та складських приміщеннях. 

3. Пожежі класів B (горіння рідких речовин), С (горіння газоподібних речовин).

Але не можна гасити: тверді речовини, метали, пожежі класів А, підкласу В2 (горіння рідких речовин, які розчинені у воді), класу D. Також заборонено гасити займання тих речовин, які горять без доступу повітря. 

Яка будова вуглекислотного вогнегасника?

Моделі вуглекислотних вогнегасників розрізняють за призначенням: 

1. Переносні вуглекислотні вогнегасники мають масу від 5 кг до 20 кг. За експлуатаційними особливостями легкі у користуванні. 

2. Пересувні та стаціонарні значно більші за переносні, такі вуглекислотні вогнегасники мають вагу від 35 кг. У них вбудований спеціальний пересувний пристрій. Такі вогнегасники складніші у використанні, вони призначенні для застосування двома людьми, які проходили спеціалізоване навчання.

Які переваги вуглекислотного вогнегасника?

— він зручний у використанні;
— температура суміші вогнегасника – близько 70 °С, що дозволяє охолоджувати матеріали горіння;
— полум’я гаситься завдяки напору газу.

Проте потрібно знати, що з вуглекислотним вогнегасником необхідно поводитися досить обережно, адже він не завжди безпечний. При необережному поводженні суміш може обморозити частини тіла. 

Де використовувати вуглекислотний вогнегасник? 

— в складських, промислових приміщеннях;
— в магазинах, супермаркетах, торгових центрах, ресторанах та готелях;
— в приватних будинках, дачах, квартирах;
— в коворкінгах та в будь-яких приміщеннях, де працює найманий персонал;
— в приміщенях культури (бібліотеки, музеї, архіви, галереї);
— в міському, залізничному транспорті.

Якщо ви хочете купити вогнегасник вуглекислотний – рекомендуємо відвідати розділ "Товари" в інтернет-магазині компанії "Акін-М". Там ви зможете вибирати найкращі вогнегасники за доступною ціною. Замовлення приймаються від клієнтів із усієї України. Для детальної інформації телефонуйте наших менеджерам за контактними номерами, які вказані на сайті.