Усе про пожежний вогнегасник: коротко про найголовніше

Вогнегасник – найбільш поширений засіб проти пожеж. Існують чіткі правила безпеки, відповідно до яких вогнегасники потрібно встановлювати у будь-якому громадському місці (місці масового скупчення людей): торгові, розважальні центри і супермаркети, готелі та хостели, нічні клуби і кінотеатри, усі заклади громадського харчування, комунальні підприємства, університети, школи та дитсадки, державні та приватні організації тощо. Загалом вогнегасник повинен знаходитися в будь-якому місці, де є можливість виникнення пожежі, навіть мінімальна. Тобто вогнегасники бажано тримати навіть вдома. 

Коротко про типи вогнегасників 

Існує декілька видів вогнегасників. Їхня відмінність полягає у принципі роботи, речовині, яка міститься всередині вогнегасного балона, позаяк різні речовини призначені для гасіння різного типу пожеж. Вогнегасники бувають такі:

— газові (вуглекислотні);
— пінні (повітряно-пінні);
— порошкові;
— водні;
— аерозольні. 

Незважаючи на те що види вогнегасників різняться, є чіткі правила користування ними: 

1. Кожен пожежний вогнегасник має вбудовану пломбу та чеку. Перед використанням вогнегасника їх треба зірвати.  

2. Наступний крок – це направлення шланга вогнегасника на предмет займання (варто знати, що мінімальна дистанція від предмету загорання до вас має становити не менше 3 метрів).

3. Далі потрібно натиснути на ручку вогнегасника, через декілька секунд речовина діятиме і можна локалізувати пожежу. 

4. При гасінні варто рухати рукавом вогнегасника, щоб швидше покрити осередок займання. 

Де краще розміщувати вогнегасники 

Вогнегасник повинен знаходитися у вільному доступі, так, щоб його змогла дістати будь-яка людина. Також існують певні рекомендації, як необхідно розміщувати пожежний вогнегасник: 

1. Вогнегасник повинен бути захищений від різких перепадів температур, прямих сонячних променів, вібрацій, безпосередньої близкості вогненебезпечного середовища та теплових випромінювань. 

2. Водночас вогнегасник повинен знаходитися близько до місць виникнення пожежі (до громадських місць 20 метрів, до складських – 30 метрів).

3. Вогнегасники (переважно невеликі) найкраще вішати на стіну, великі – зберігати у пожежних шафах.

4. У кожного вогнегасника повинен бути паспорт і сертифікат відповідності.

5. Поряд з вогнегасником (або на ньому) потрібно розміщувати інструкцію з користування. 

Купити вогнегасники порошкові і вуглекислотні можна в компанії "Акін-М". Ми пропонуємо придбати широкий асортимент різноманітних вогнегасників за досить доступними цінами.