Що являють собою системи газового пожежогасіння?

У зв'язку з широким використанням електрики питання пожежної безпеки актуальне як ніколи раніше. Тому кожному підприємству необхідно купити пожежне обладнання для забезпечення таких умов праці персоналу, які б відповідали необхідним нормативам, адже невідповідність їм можуть привести не тільки до штрафів, але навіть і до нещасних випадків.

У цій статті звертається увага на установки газового пожежогасіння. Системи газового пожежогасіння якраз найкраще підходять для гасіння пожеж, викликаних електричним струмом, тому що гази через свою хімічну будову запобігають небажаній передачі струму (короткому замиканню). Система газового пожежогасіння повинна включати в себе наступні основні компоненти (модулі газового пожежогасіння):
1) балон або генератор, наповнений газом, який зупиняє горіння;
2) панель управління;
3) трубопроводи та насадки для переміщення газу.

В автоматичних системах роль контрольного блоку доповнює система датчиків і сповіщувачів.
Найчастіше в системах пожежогасіння використовують двоокис вуглецю через дешевизну і природну поширеність цієї сполуки. Однак його недоліком є неможливість застосування для гасіння деяких видів металів. Крім двоокису вуглецю, великого поширення набули хладони - ряд газів органічного походження, які містять фтор. Хладони є значно менш токсичними, ніж двоокис.

При потребі в локалізації та ліквідації великих або тривалих пожеж використовують генератори аерозолів. Вони можуть працювати на різних газах: двоокису вуглецю, хладонах. Генератори надійніші і більші за звичайні вогнегасники. Їх принцип роботи полягає у виділенні аерозолю - дисперсної системи - яка розпорошуючись, витісняє кисень, без якого неможливе горіння. Отже, використовувати аерозолі краще в тих приміщеннях, де люди не проводять багато часу і є можливість швидкої евакуації: складські приміщення, приміщення електроенергетичної промисловості, транспортні засоби та ангарні приміщення.

Переваги аерозольних установок:
1) можуть працювати без втручання людини;
2) робота систем не залежить від температури приміщення;
3) не шкодять екології;
4) швидкий, дешевий і легкий монтаж;
5) практично не вимагають технічного обслуговування, тому що містять мінімум рухомих деталей.

Зараз цілі пожежні системи та їх комплектуючі можна замовити на порталі "Укрбізнес" в компанії "Акін-М". До кожного генератору представлено докладний опис із зазначенням всіх важливих параметрів і сфер застосування. Гарантуємо високу якість обладнання.