Електричні парогенератори - найпоширеніший вид опалювального обладнання, це пристрої перетворення води в пару під впливом електричного струму. Газові і дизельні котли можна використовувати не в усіх випадках через специфіку палива. Електромережі ж є усюди: і в житлових, і у виробничих приміщеннях. Головна відмінна риса між промисловим і побутовим парогенератором - це кількість виробленого пара. Промислові парогенератори набагато потужніші за побутові аналоги за всіма наявними показниками, а саме: за кількістю виробленої пари, температурою та її тиском. Розрізняються електричні генератори пари за способами перетворення електроенергії в енергію гарячої пари.

Парогенератори з ТЕН

Дані пристрої відрізняються тим, що їх нагрівальні елементи не контактують з водою, в результаті чого пар не забруднюється окислами. Використовуються електричні парогенератори з ТЕН для обробки продуктів харчування, харчового обладнання та текстильних виробів. Однак, вони потребують частого очищення нагрівачів від накипу, що постійно утворюється. Крім того, безконтактне нагрівання води не піддається регулюванню в процесі роботи: парогенератор можна тільки включити або виключити.

Електродні парогенератори

Принцип роботи електродних парогенераторів: вода в котлах електродного обладнання нагрівається під дією електричного струму, що проходить безпосередньо крізь неї, в результаті чого нагрівання робочої рідини відбувається швидше. Електродні генератори водяної пари мають компактні розміри і цілком прийнятну ціну, але витрати електроенергії у них досить високі. Термін служби генератора збільшується за рахунок некритичної для металу температури електродів, до того ж це не провокує швидкої появи накипу. Регулювати роботу парогенератора досить легко - збільшення площі дотику електродів з водою збільшує й потужність пари на виході.

Індукційні парогенератори

Перетворення води в пару відбувається за тим же принципом, що і нагрівання в СВЧ-печі, з тією різницею, що в генераторах для цього використовується високочастотне випромінювання. Такий безконтактний спосіб нагрівання води дає можливість отримати на виході майже абсолютно чисту пару. Індукційні парогенератори можна використувати навіть у медичних установах. Недолік індукційного обладнання - висока вартість устаткування і водяної пари, що їм виробляється.

Електричний парогенератор може бути використаний у різних галузях промисловості - від обробки харчових продуктів і тари до розігріву розчинів на будівельному майданчику. Електричні парогенератори промислового призначення відрізняються кількістю виробленої пари. Парогенератори здатні з 1 літра води виробити більш ніж 1500 кг пари. Завдяки такій потужності електропарогенератори здатні впоратися з будь-якою поставленою задачею, в тому числі і з дезінфекцією поверхонь і їх чищенням без використання будь-яких хімічних миючих засобів. А здатність пари проникати в будь-які важкодоступні місця дозволить вам очистити ті поверхні, які до цього чищенню не підлягали. Ще один мотив придбати парогенератор - те, що це екологічна і економічна альтернатива газовим котлам.

Якщо ви вирішили придбати парогенератор, звертайтеся в компанію "Акін-М". Фахівці підприємства допоможуть вам вибрати саме той електричний парогенератор, що вам підходить, з відповідною вашим потребам потужністю.